Malá vodní elektrárna

Rezervovat pobyt

Malá vodní elektrárna Mlýn Postolov

Součástí areálu Mlýnu Postolov je funkční malá vodní elektrárna. Navazuje tak na více než stoletou tradici výroby elektrické energie na tomto místě.

V současné době elektrárna využívá původní Francisovu turbínu z roku 1901 a novou Kaplanovu turbínu z roku 2001. Na řece je od r. 2003 vybudovaná automatická klapka, od tohoto data pracují obě turbíny na plný výkon.

Francisova turbína

Původní turbína pochází z r. 1901, jedná se o turbínu Francisovu. V r. 1998 prošla generální opravou, modernizací a automatiací. Výkon = 20 kW.

Kaplanova turbína

V r. 2001 doplnila původní turbínu turbína nová – Kaplanova z produkce firmy Ziromont. Jedná se o plně regulovatelnou turbínu, ovládanou počítačem. Výkon = 55 kW.

Kontaktní údaje

Mlýn Postolov

Jiří Šimon
mobil: 736 780 006

info@mlynpostolov.cz
www.mlynpostolov.cz

Dovolená Mlýn Postolov?

Rozhodli jste se pro dovolenou u nás? Skvělé ... Mlýn Postolov je Vám k dispozici. Napište nám, prosím, který termín je pro Vás nejlepší. Pokud bude volný - je Váš. Pakliže volný nebude, nabídneme Vám alternativní. Už se na Vás těšíme :-)

Napsali o nás

Příjemné velké pokoje, všude čisto, milý pan domácí. Okolí velmi vhodné pro pěší turistiku. Určitě se někdy vrátíme.

rodina Vargova

Byli jsme na dovolené v květnu - "chytili" jsme krásné počasí i krásně rozkvetlý areál. Moc se nám líbilo ubytování. Pro pěší i auto výlety do okolí ideální základna. Děkujeme za vzornou péči.

Radim a Jana Velátovi

Dětem se na Postolově moc líbilo, zvláště když s manželem chytaly ryby. Fajn místo pro aktivní dovolenou. Kdo nechce ležet na pláži, ale chce chodit či jezdit na kole - doporučujeme.

Ela, Šimon, Jitka a Petr Jirští

Přijeli jsme na doporučení a byli jsme velmi potěšeni. Čisté a komfortní pokoje, příjemný areál, slušné ceny. Až zase budeme chtít prožít aktivní dovolenou, přijedeme znovu. Díky.

Věra Lipová